עודף משקל ואכילה בריאה

עודף משקל ואכילה בריאה

בעיית ההשמנה הינה בעיה כלל עולמית שהולכת וגדלה בשנים האחרונות.

לכך יש סיבות רבות: התנהגות אכילה לא נכונה, קושי בדחיית סיפוקים, מזון דחוס קלורית, חוסר בפעילות גופנית ועוד.

על מנת להפחית במשקל, בכל מסגרת שהיא יש לזכור כלל אחד והוא שמירה על מאזן קלורי שלילי. ללא תנאי זה לא ניתן לרדת במשקל ובמסת השומן.

אנשים רבים נתפסים אחר טרנדים ודיאטות שונות כגון תזונה קטוגנית, פליאו, צם לסירוגין, תזונה ללא פחמימות, דיאטה ים תיכונית ועוד. המכנה של כל דיאטות אלו הוא מאזן קלורי שלילי. לכן על מנת לבחור בדיאטה המתאימה לכם ראשית יש לשאול שאלה אחת פשוטה והיא באיזו דיאטה ניתן להתמיד לאורך זמן.

פעמים רבות אנו נתקלים באנשים שנשברו בדיאטה שהם עשו ולכן חשוב שהתזונה תתאים לכם ולא תתאימו את עצמכם לתזונה שאינכם יכולים לעמוד בה.

כמובן שיש חשיבות לא רק לערך הקלורי אלה גם לאיכות המזון. לצורך העניין אם ניצור גרעון קלורי רק על ידי אכילת בשרים שמנים או שוקולדים אולי נרד במשקל אך לא נספק רכיבי תזונה חיוניים לגופנו. יש לספק חלבונים רזים, פחמימות מורכבות, ויטמינים ומינרלים לגופנו באמצעות תכנית התזונה שבחרנו.

עודף משקל ואכילה בריאה

על מה להקפיד כאשר בוחרים תכנית תזונה?

יש לוודא שישנו מאזן קלורי שלילי אך אין זה אומר שצריך לצם אלה לקצץ כ 500-700 קלוריות מהתפריט אותו אכלתם על מנת ליצור גרעון שניתן לעמוד בו.

מה אנו רוצים להשיג בתהליך של ירידה במשקל?

נרצה תמיד לשאוף לירידה איכותית ולא כמותית. כלומר, ירידה שעיקרה במסת השומן וכוללת פגיעה מינורית במסת הגוף הרזה שלנו (כל מה שאינו שומן). לצורך כך יש צורך בצריכה מספקת של חלבונים בשילוב פעילות גופנית.

האם רק פעילות גופנית יכולה להוריד אותנו במשקל?

פעילות גופנית מהותית על מנת לנהל אורח חיים בריא, שמירה על צפיפות עצם ומסת השריר והפחתת סיכונים למחלות. יחד עם זאת, רבים מהאנשים תולים תקוות בפעילות הגופנית על מנת לרדת במשקל, בתאוריה זה אפשרי אך לצורך כך יש צורך לבצע כ250-420 דק' שבועיות של פעילות אירובית ומרבית האנשים יתקשו להגיע לכך. ולכן יצירת גרעון קלורי בתזונה היא המפתח לירידה במשקל. פעילות גופנית לצד תזונה מאוזנת תסייע להשגת תוצאות איכותיות. בתהליך של ירידה במשקל ייתכן אובדן של מסת שריר ואימוני כח יכולים לסייע לשמור על מסת השריר.

עודף משקל ואכילה בריאה

מה ההמלצות לפעילות גופנית לצורך שמירה על הבריאות?

150 דק' אירובי מתונות בשבוע או 75 דק' אירובי באופן עצים ולצד זה יש לשלב כ- 2-3 אימוני התנגדות

השלב הבא בהצלחה בתהליך הוא יצירת מסגרת תומכת עם יעוץ הכוונה ושקילות תכופות ע"י אנשי מקצוע מוסמכים כגון תזונאים שכן התזונה הוא המרכיב העיקרי ביצירת השינוי.

מה יחשב להצלחה?

90-95% מהאנשים שמבצעים תהליכים של ירידה במשקל אינם מוצלחים שכן לא מצליחים לשמור על ההישג, כלומר גם אם אדם ירד 20 ק"ג תוך חצי שנה אך אותם חזרה זה לא נחשב להצלחה, שכן הצלחה מוגדרת כהצלחה בהפחתת 10% מהמשקל ההתחלתי לפחות ושמירה על המשקל החדש כשנתיים לפחות ולשם כך יש צורך בהקניית הרגלי אכילה בריאה, בחירות נכונות, מודעות וביצוע פעילות גופנית שוטפת.

לכן אם בחרתם לבצע שינוי פנו לאנשי מקצוע מוסמכים שכן השוק פרוץ ויש המון גורמים לא מוסמכים שמבצעים תהליכים לאנשים בצורה לא נכונה ויכולים אף לגרום לנזק (למשל אם לא מתייחסים לבדיקות גם).

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

סיפור ההצלחה של אורי

תזונת ספורטאים צעירים היא דבר חשוב בעלת ערך בטח בתקופת קורונה. אורי שחקן כדורגל שיפר את הרכב גופו ע"י הפחתת מסת השומן ושמירה על מסת

קרא עוד »
סגירת תפריט