תזונאי ספורט בקריות

לשלב בין תזונה נכונה לאימונים זו לא רק סיסמא אלא משימה שמצריכה עבודה מדויקת מאוד בשני התחומים.
ללא תזונה נכונה אנו עלולים לחוש עייפות במהלך פעילות גופנית, ייתכן ולא נתאושש ממאמץ בצורה נכונה ונתקשה את עצמנו למאמץ הבא. כמו כן הסיכוי לראות תוצאות מהאימונים יקטן אם התזונה אינה נכונה, לכן ספורט ותזונה הינם שילוב מנצח!

מה תפקידו של תזונאי ספורט?
ראשית תזונאי ספורט הם בעלי רקע פרקטי, מעשי ואקדמי בתחום. עבודתם של תזונאי הספורט מול לקוחות שונה מעבודה יום יומית במערכת הבריאות הציבורית.
כאשר תגיעו למפגש הראשון המטרה היא התאמת התזונה לסוג הספורט אותו הלקוח מבצע החל מריצות ארוכות, מרתונים, שחייה, משחקי כדור, חדר כושר, קרוספיט או כושר בסיסי בשביל הבריאות.
לאחר שנדע באיזה ענף ספורט הלקוח עוסק, נבחן את ההוצאה הקלורית שלו ע"י בדיקת חילוף חומרים תוך התייחסות להוצאה האנרגטית עקב פעילות גופנית, תהליכי עיכול ומשך שעות השינה בנוסף, נבחן את בדיקות דם ונבצע בדיקת הרכב גוף לצורך בדיקה מדויקת של משקל הגוף, אחוזי השומן ומסת הגוף הרזה לבסוף נמדוד היקפים.
עכשיו, שאנו יודעים את כל המידע הרלוונטי עליכם, אופי הפעילות, נתוני הרכב הגוף וחילוף החומרים נבצע התאמה אישית כמו כפפה ליד של תוכנית התזונה עבורכם בנוסף לקביעת יעדים ברורים לצרכי שיפור ההישגים. למשל, אם מטרת המטופל הינה לשפר את זמן הריצה על מנת להשיג מטרה זו נרצה להפחית את אחוזי השומן ולהגדיל את מסת הגוף הרזה ומשקל הגוף.
חשוב להבין, כל ענף ספורט מצריך התייחסות שונה מבחינת אופי התפריט אשר תזונאי ספורט יעניק לכם. כולל כמובן כמויות וחלוקת אבות המזון, זאת, בהתאם ליעדים שנקבעו עבורכם. לכן לעולם הלקוח אינו מקבל תפריט מוכן מראש! וכל תוכנית שונה לחלוטין מתוכניתו של אדם אחר.
כמות הפחמימות , החלבונים והשומנים יחולקו בצורה מדייקת בהתאם לאופי הפעילות שלכם.
לאחר שהתוכנית מוכנה, אנשי המקצוע והמאמנים האחראים לנושא האימונים מקבלים עדכון לגבי מצבכם ואת תוכנית התזונה על מנת שיהיה פיקוח מקסימאלי ולחלופין תזונאי הספורט מעודכן בתוכנית האימונית הספורטיבית שלכם.
אל מי יש לפנות כאשר אנו מעוניינים ביעוץ תזונתי בנושא ספורט ופעילות גופנית?
לא כל אדם העוסק בתזונה בקיא בנושא תזונת ספורט גם אם הוא תזונאי מוסמך.
שימו לב שהאדם אליו אתם פונים ליעוץ הוא תזונאי מוכר ע"י משרד הבריאות שלמד תואר ראשון של כשלוש שנים בתזונה + שנת סטאג' ובעל התמחות בתזונת ספורט.
כמו כן רוב תזונאי הספורט נמצאים במרכז רפואי המתמחה בפעילות גופנית, תזונה לספורטאים, בדיקות מאמץ ובדיקות הרכב גוף. למשל, המרכז לרפואת ספורט מכבי חיפה כדורגל בחיפה.
שיהיה בהצלחה

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

מאמן כושר בחיפה

אימון כושר אישי בחיפה

המודעות בנוגע לחשיבות הרבה של קיום אורח חיים בריא עלתה מאוד במהלך השנים האחרונות, ורבים הם האנשים שמנסים לשנות את ההרגלים הפחות חיוביים בהרגלים טובים

קרא עוד »

צום לסירוגין

צום לסירוגין יום הכיפורים מתקרב ואיתו הצום כאשר ישנם לא מעט אנשים שמנסים או ניסו להשתמש באסטרטגיה זו לצורך הפחתת משקל ושיפור מדדי בריאות. יש

קרא עוד »
מאמן כושר אישי בצפון

מאמן כושר אישי בצפון

הרבה אנשים רוצים להיכנס לכושר ולשפר את איכות חייהם, ואכן, ביצוע פעילות גופנית באופן סדיר הוא חלק בלתי נפרד משמירה על אורח חיים בריא.  יש

קרא עוד »
תזונה מותאמת אישית

תזונה מותאמת אישית

מכל עבר "משוגרות" אלינו המלצות בנושא תזונה ובין היתר דיאטות וטרנדים שונים בתחום האכילה. יום אחד אנו קוראים על דיאטות שאינן כוללות אכילת פחמימות, ביום

קרא עוד »
טיפול באכילה רגשית

טיפול באכילה רגשית

סביר להניח שיצא לכם לראות סרטי דרמה בהם ישנה סצנה שבה אחת הדמויות יושבת על הספה שבביתה, צופה בטלוויזיה כשלגופה פיג'מה ובידיה חטיפים פתוחים או

קרא עוד »
סגירת תפריט