תזונאי ספורט בקריות

לשלב בין תזונה נכונה לאימונים זו לא רק סיסמא אלא משימה שמצריכה עבודה מדויקת מאוד בשני התחומים.
ללא תזונה נכונה אנו עלולים לחוש עייפות במהלך פעילות גופנית, ייתכן ולא נתאושש ממאמץ בצורה נכונה ונתקשה את עצמנו למאמץ הבא. כמו כן הסיכוי לראות תוצאות מהאימונים יקטן אם התזונה אינה נכונה, לכן ספורט ותזונה הינם שילוב מנצח!

מה תפקידו של תזונאי ספורט?
ראשית תזונאי ספורט הם בעלי רקע פרקטי, מעשי ואקדמי בתחום. עבודתם של תזונאי הספורט מול לקוחות שונה מעבודה יום יומית במערכת הבריאות הציבורית.
כאשר תגיעו למפגש הראשון המטרה היא התאמת התזונה לסוג הספורט אותו הלקוח מבצע החל מריצות ארוכות, מרתונים, שחייה, משחקי כדור, חדר כושר, קרוספיט או כושר בסיסי בשביל הבריאות.
לאחר שנדע באיזה ענף ספורט הלקוח עוסק, נבחן את ההוצאה הקלורית שלו ע"י בדיקת חילוף חומרים תוך התייחסות להוצאה האנרגטית עקב פעילות גופנית, תהליכי עיכול ומשך שעות השינה בנוסף, נבחן את בדיקות דם ונבצע בדיקת הרכב גוף לצורך בדיקה מדויקת של משקל הגוף, אחוזי השומן ומסת הגוף הרזה לבסוף נמדוד היקפים.
עכשיו, שאנו יודעים את כל המידע הרלוונטי עליכם, אופי הפעילות, נתוני הרכב הגוף וחילוף החומרים נבצע התאמה אישית כמו כפפה ליד של תוכנית התזונה עבורכם בנוסף לקביעת יעדים ברורים לצרכי שיפור ההישגים. למשל, אם מטרת המטופל הינה לשפר את זמן הריצה על מנת להשיג מטרה זו נרצה להפחית את אחוזי השומן ולהגדיל את מסת הגוף הרזה ומשקל הגוף.
חשוב להבין, כל ענף ספורט מצריך התייחסות שונה מבחינת אופי התפריט אשר תזונאי ספורט יעניק לכם. כולל כמובן כמויות וחלוקת אבות המזון, זאת, בהתאם ליעדים שנקבעו עבורכם. לכן לעולם הלקוח אינו מקבל תפריט מוכן מראש! וכל תוכנית שונה לחלוטין מתוכניתו של אדם אחר.
כמות הפחמימות , החלבונים והשומנים יחולקו בצורה מדייקת בהתאם לאופי הפעילות שלכם.
לאחר שהתוכנית מוכנה, אנשי המקצוע והמאמנים האחראים לנושא האימונים מקבלים עדכון לגבי מצבכם ואת תוכנית התזונה על מנת שיהיה פיקוח מקסימאלי ולחלופין תזונאי הספורט מעודכן בתוכנית האימונית הספורטיבית שלכם.
אל מי יש לפנות כאשר אנו מעוניינים ביעוץ תזונתי בנושא ספורט ופעילות גופנית?
לא כל אדם העוסק בתזונה בקיא בנושא תזונת ספורט גם אם הוא תזונאי מוסמך.
שימו לב שהאדם אליו אתם פונים ליעוץ הוא תזונאי מוכר ע"י משרד הבריאות שלמד תואר ראשון של כשלוש שנים בתזונה + שנת סטאג' ובעל התמחות בתזונת ספורט.
כמו כן רוב תזונאי הספורט נמצאים במרכז רפואי המתמחה בפעילות גופנית, תזונה לספורטאים, בדיקות מאמץ ובדיקות הרכב גוף. למשל, המרכז לרפואת ספורט מכבי חיפה כדורגל בחיפה.
שיהיה בהצלחה

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

עודף משקל ואכילה בריאה

עודף משקל ואכילה בריאה

בעיית ההשמנה הינה בעיה כלל עולמית שהולכת וגדלה בשנים האחרונות. לכך יש סיבות רבות: התנהגות אכילה לא נכונה, קושי בדחיית סיפוקים, מזון דחוס קלורית, חוסר

קרא עוד »
תזונת ספורטאים

תזונת ספורטאים

המודעות לביצוע של פעילות גופנית ושמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי במקביל לתזונה נאותה הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות. בהתאם לכך, מידע רב חלקו נכון

קרא עוד »
חילוף חומרים

חילוף חומרים

רבים מהאנשים שמטרתם היא לרדת במשקל ולא מצליחים מלנים על בעיה בחילוף החומרים , לכן ראשית יש להבין מהו חילוף חומרים חילוף חומרים בסיסי (RMR)

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי

כחלק משדרוג המרכז שלנו החלטנו להוסיף את המתחם שלנו לאימונים אישיים על מנת למקסם את התוצאות בהרכב הגוף, לשפר את הבריאות, שיפור מדדים בריאותיים והכי

קרא עוד »

סיפור ההצלחה של שירן

כאשר השינוי התזונתי בשילוב תמהיל נכון של אימוני התנגדות ופעילות אירובית נושא פרי השמיים הם הגבול. שירן הפחיתה 10 קג במשקל מתוכם 9.6 קג שומן

קרא עוד »
סגירת תפריט