תוסף טאורין

תוסף טאורין
שימוש בתוספים תזונה בקרב ספורטאים נפוץ ביותר, גם כאשר מדובר בתוספים שהעובדות לגביהן חלוקות, לדוגמא, טאורין.
טאורין היא חומצה אמינית המכילה גופרית ונוצרת ממטבוליזם של חומצת האמינו צסטזין. היא מצויה בעיקר בשרירי השלד. ניתן לקבלה מהתזונה מחלבונים המוקרם בחי.
רבים משתמשים בתוסף זה מתוך האמונה כי הוא מסייע לביצועים אירובים ואנאירוביים. האומנם? בפועל מחקרים מראים ממצאים סותרים. טאורין הינו אנטי דלקתי ומסייע לפעילות אנטיאוקסידנטים, מטבולים ורגולציה של שומנים וסוכרים בדם.
לטאורין מיוחוסת השפעות חיוביות על הביצוע הגופני כמו שיפור זמני ריצה, יכולות אנאירוביות, יכולת התאוששות ועוד. אף עך פי כן, קיימות גם הוכחות לכך שלטאורין אין תרומה משמעותית לביצוע גופני.
בעקבות ממצאים סותרים אלו, על אף כי נראה כי צריכה של טאורין יכולה לסייע לביצועים גופניים, אין כרגע המלצה רשמית לנטילת התוסף וקיים צורך במחקר נוסף על מנת לבחון את ההשפעה של טאורין על יכולות אירוביות ואנאירוביות.
Kurtz, J.A., VanDusseldorp, T.A., Doyle, J.A. et al. Taurine in sports and exercise. J Int Soc Sports Nutr 18, 39 (2021)

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

סיפור ההצלחה של ד'

סיפור ההצלחה של ד': סיפוק גדול לראות את השפעת התזונה, תזונה במקום תרופה שוב הוכחה לתרומת שינוי תזונתי במקביל לפעילות גופנית שגורם לשינוי חיובי בבדיקות

קרא עוד »

הרגלי בריאות וקורונה

הרגלי בריאות וקורונה ישנם גורמים רבים אשר חשיפה או אי חשיפה אליהם עלולה לשפר את מערכות החיסון שלנו או אף להחלישה גם אם התחסנו. הרגלי

קרא עוד »
סגירת תפריט