עליה במשקל בתקופות שונות

עליה במשקל בתקופות שונות

אז בואו נכנס קצת לפרופורציה

לאחר כל חג בשנים האחרונות אני נתקל במטופלים החוששים מהחגים ומעצם העלייה במשקל (מובן ומוצדק).
מצד שני נכון אין ספק שחג/סופ"ש עלול לגרום לעלייה משקל אך חשוב לי להדגיש שפרקטית רב האנשים שמצויים במסגרת ושומרים על עקרונות תזונתיים פשוטים ומבצעים פעילות גופנית אם כבר עולים לא עולים הרבה (חלק מהארוחות גדולות, חלקן לאחר מכן קטן יותר, תרמוגנזה של מזון ועוד) במשקל כמו שהם חוששים (נדירים המקרים שראיתי עלייה קיצונית שכמובן נבעה מהתפרעות יתר) וכאשר הם חוזרים לשגרה הם ממשיכים להתקדם.
מצרף תמונה ממחקר נחמד על חג הקריסמס שבדק נבדים מדנמרק, אנגליה ופורטוגל והראה את העליה בימי שבת וראשון ( סופ"ש) עם ערך משקל גבוה יותר בימי שני (היום הראשון לשבוע) אך כפי הניתן לראות כשאר חזרו לשגרה מבחינת הרגלים של תזונה וספורט המשקל חזר לרדת באמצע השבוע.
אז בקיצור החג עבר, נהנתם? לבריאות, מותר לאכול כל עוד אתם חוזרים לשגרה שלכם באוכל ובספורט (שאין סיבה לא לבצע גם בחג) לאורך זמן עד הפעם הבאה, וזכרו גם בחגים אפשר לשמור ואם עולים ניתן בהחלט לעלות במתינות.
Turicchi, Jake, et al. "Weekly, seasonal and holiday body weight fluctuation patterns among individuals engaged in a European multi-centre behavioural weight loss maintenance intervention." PloS one 15.4 (2020): e0232152.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

סיפור ההצלחה של ד'

סיפור ההצלחה של ד': סיפוק גדול לראות את השפעת התזונה, תזונה במקום תרופה שוב הוכחה לתרומת שינוי תזונתי במקביל לפעילות גופנית שגורם לשינוי חיובי בבדיקות

קרא עוד »

הרגלי בריאות וקורונה

הרגלי בריאות וקורונה ישנם גורמים רבים אשר חשיפה או אי חשיפה אליהם עלולה לשפר את מערכות החיסון שלנו או אף להחלישה גם אם התחסנו. הרגלי

קרא עוד »
סגירת תפריט