סדנאות הרזייה או סדנאות אורח חיים בריא ותזונת ספורט?

אפתח בחידה (התשובה בסוף הכתבה)- מהו הגורם העיקרי להשמנה?
רבים מאתנו נמצאים במרוץ האינסופי אחר שלמות הגוף, שאיפה למראה החטוב וכדי לממש זאת מחפשים אחר מסגרת לצורך ירידה או שמירה על המשקל.
אחת הדרכים המוכרות והאופנתיות להשגת המטרות הינה מסגרת קבוצתית. זהו בהחלט פתרון מתאים שכן הקבוצה והמסגרת יעזרו לנו לרדת במשקל ולהשיג את מבוקשינו.
מדוע למעשה אנחנו צריכים מסגרת? הרי ידוע לכולם שעל מנת לרדת במשקל צריך לאכול פחות והוציא יותר. ישנן מספר סיבות, אנחנו לא יודעים איך להתחיל, אנחנו מוצפים במידע, אנחנו לא מודעים לכך שישנם מאכלים או פעילויות שאנחנו מבצעים שפוגעים בתהליך שלנו או שאנחנו פשוט אנשים שצריכים מסגרת על מנת להתמיד.

כאשר אנו בוחרים מסגרת קבוצתית חשוב להבין מה מקבלים ואיזה תכנים מועברים.
איך נדע איזה סדנה איכותית יותר?
חשוב לוודא שאתם מקבלים תוכנית תזונתית מותאמת אישית טרם התחלת הסדנה המותאמת לכם עפ"י חילוף החומרים, אחוז % שומן, מסת גוף רזה, משקל, היקפים ובדיקות הדם תוך הצבת יעדים מוגדרים וברורים.
שימו לב בנוסף לתוכן המועבר בסדנה ולאופן ההעברה, שכן בסדנאות רבות דוגלות בשקילה בפרהסיה תוך התייחסות רק למשקל או למדד הBMI ללא כל התייחסות לשאר המרכיבים .
כמו כן עלכם להחליט האם אתם מתחברים לאופן העברת הסדנה כלומר האם שיחה קבוצתית בה כל אדם מספר על עצמו, בעיותיו, ההישגים או הכישלונות בתהליך מתאימה לכם או שמא אתם מעוניינים בידע פרקטי מפי תזונאים על תזונה ותזונת ספורט, אכילה רגשית ותוכנית לבישול ולאפייה בריאה באופן מעשי.
בנוסף שימו לב האם ישנו יחס אישי ועדכון על התהליך שלכם מעבר לשעות הפעילות או שמה אתם מקבלים יחס לגבי התהליך רק בעת הפגישה הקבוצתית.
לעיתים נדרש לשנות את תוכנית התזונה והכושר האישית לאורך הדרך. שימו לב שאתם מקבלים שירות שכזה.
סדנאות רבות אינן כוללות פעילות גופנית אך יש כאלו שכן. אומנם זה לא פותר מאחריות המשתתף לבצע פעילות גם בעצמו לאורך ימות השבוע אך בהחלט אימון או שניים באופן קבוצתי בנוסף לסדנה הקבוצתית בהחלט יעזרו ליצירת המסגרת.
אנפץ מיתוס נפוץ– ספורט לא מוריד במשקל! תזונה כן, אך אם תשלבו התוצאות יהיו טובות עוד יותר.
חשוב להבין שלעיתים משקל וBMI אינם הפרמטרים החשובים בעיקר אלה האם ירדתם בצורה איכותית כלומר האם המשקל ירד כתוצאה מירידה במשקל וירידה ב% השומן ובהיקפים (טבור, אגן, ירכיים, זרועות) תוך עלייה במסת השריר או שמה ירדתם עקב איבוד שריר ללא שינוי משמעותי ב% השומן.
על כן עלכם לקבל מידע מקצועי בנושא תזונה מותאמת לפעילות הגופנית והדבר נכון לכולם גם אם אתם לא ספורטאי עילית.
ועכשיו לתשובה לחידה איתה פתחנו את הכתבה, מהו הגורם העיקרי להשמנה?
התשובה אם כן היא דיאטה!
כל דיאטה שלא מצליחה גורמת לנו להתחיל את הדיאטה הבאה עם יותר משקל, יותר % שומן ופחות מסת שריר.
לכן שימו לב שעליכם לעשות שינוי באופן החשיבה! כניסה ויציאה ממסגרות ודיאטות רק יחמירו את מצבכם. החליטו שהסדנה הבאה אליה אתם מצטרפים היא האחרונה.
ספירת קלוריות או כל שיטה אחרת אולי חשובה, אך מרבית האנשים לא משמינים כי הם אכלו עוד עגבנייה או פחות כף קוטג' אלה מאי שמירה על מסגרת, אי עמידה בפיתויים, אי ביצוע פעילות גופנית ועוד. לכן תפריט הוא חשוב, אך סדנה טובה תשים את הדגש גם על הבעיה העיקרית שגורמת לכם להשמנה ולמיקוד בבעיה העיקרית או בשעות העיקריות על מנת שלא תחזרו לסדנה נוספת.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

ירידה במשקל לאחר לידה

ירידה במשקל לאחר לידה

תקופת ההיריון, החל מהניסיון להיכנס להריון, זמן ההיריון ואחרי הלידה מכילה שינויים רבים עבור גוף האישה ומצריכה הכנות תזונתיות לכל אורכה. במאמר זה אתמקד בתקופה

קרא עוד »
מה לאכול לפני אימון?

מה לאכול לפני אימון?

נושא האכילה לפני\בזמן\לאחר האימון הינו נושא המעסיק מתאמנים מנוסים ומתחילים. ישנם מס' כללים פשוטים שיעזרו לנו לתכנן את האכילה בהתאם לפעילות הגופנית אותה אנו מבצעים.

קרא עוד »
חישוב חילוף חומרים

מחיר אימון אישי

אימוני כושר אישיים או אימונים בקבוצות קטנות תופסים  תאוצה בשנים האחרונות עקב עלייה במודעות לאורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה בריאה נשאלת השאלה כיצד

קרא עוד »
עודף משקל ואכילה בריאה

עודף משקל ואכילה בריאה

בעיית ההשמנה הינה בעיה כלל עולמית שהולכת וגדלה בשנים האחרונות. לכך יש סיבות רבות: התנהגות אכילה לא נכונה, קושי בדחיית סיפוקים, מזון דחוס קלורית, חוסר

קרא עוד »
תזונת ספורטאים

תזונת ספורטאים

המודעות לביצוע של פעילות גופנית ושמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי במקביל לתזונה נאותה הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות. בהתאם לכך, מידע רב חלקו נכון

קרא עוד »
סגירת תפריט