האם אכילת דיאטה לפי סוג דם תשפיע על הרכב הגוף

האם אכילת דיאטה לפי סוג דם תשפיע על הרכב הגוף

דיאטה על פי סוג דם מבוססת על רב מכר משנת 1996 שנכתב על ידי דוקטור פיטר ד'אדאמו- נטורופת חוקר.
בספר זה מתבסס החוקר על ניסויים שביצע בעצמו ועל נסיונו האישי, כאשר טענת הסופר היא כי לכל סוג דם יש מאכלים שונים המתאימים לו יותר,
לדוגמא- לסוג דם מסוים מתאים יותר להיות צמחוני ואילו לסוג אחר מתאים יותר לאכול בשר ועוף.
מחקר שבוצע בשנת 2018 בדק האם אכן דיאטה שכזו לפי סוג דם תשפיע על מדדים בריאותיים וגופניים בקרב מבוגרים בעודף משקל.
במחקר זה השתתפו כ973 נבדקים כאשר הנתונים שלהם נבדקו לפני תחילת הדיאטה (כל משתתף קיבל דיאטה על פי סוג הדם שלו) ולאחר 6 חודשים של התמדה בדיאטה.
לאחר תקופת הניסוי נמצא כי בקרב חלק מהקבוצות הייתה ירידה מסוימת במשקל ובהיקפים- אך ירידה זו יוחסה יותר להגבלת מזונות מעובדים, שמנים ולא בריאים והתמדה על תפריט בריא יותר.
בכל הנוגע לשיפור מדדים בריאותיים לא נצפה שינוי משמעותי שיוחס לסוג התפריט ביחס לסוג הדם של הנבדקים.

לסיכום

דיאטה זו מתבססת על מזונות ודיאטות אשר ידועים כבריאים יותר או מועילים לירידה במשקל בטווח הקצר (דיאטה דלת פחמימה/ צמחונות) .
מכאן שאין ביסוס לכך שהיצמדות לדיאטה ספציפית לפי סוג דם תוביל לתוצאות טובות יותר מאשר התמדה על דיאטה רגילה עם כמויות נכונות ורכיבים מומלצים.
Wang J, Jamnik J, García-Bailo B, Nielsen DE, Jenkins DJA, El-Sohemy A. ABO Genotype Does Not Modify the Association between the "Blood-Type" Diet and Biomarkers of Cardiometabolic Disease in Overweight Adults. J Nutr. 2018 Apr 1;148(4):518-525. doi: 10.1093/jn/nxx074. PMID: 29659952.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים:

הרגלי בריאות וקורונה

הרגלי בריאות וקורונה ישנם גורמים רבים אשר חשיפה או אי חשיפה אליהם עלולה לשפר את מערכות החיסון שלנו או אף להחלישה גם אם התחסנו. הרגלי

קרא עוד »
סגירת תפריט